Pomalu, ale jistě se blíží čas dovolených. Přichází plánování a vybírání místa, kde strávíme svůj volný čas. Zvolené místo je naprosto perfektní až na jeden problém. Svého zvířecího miláčka si nemůžete vzít s sebou. Na Mělnicku se už také vyskytuje možnost ubytování zvířat. Hotel Mikeš se nachází v Neratovicích – Byškovicích.

„Nyní mám už zamluvená některá místa do konce září. Přes období prázdnin je hotel zcela plný. Zrovna tak je plno i v období svátků,“ řekla majitelka hotelu Mikeš Marta Hroníková.

V současné době ubytovává psy do hmotnosti dvaceti kilogramů a také kočky. Hotel je umístěn na pozemku u obytného domu, takže zvířata mají celodenní péči. Psi jsou venčení pětkrát denně a strava je zajištěna podle přání klienta a zvyklostí psa. Kočky se v případě souhlasu majitele pohybují po zahradě s dozorem.

„Chci zvířatům věnovat maximální péči, takže jsem vybudovala hotel rodinného typu. Kapacitně je menší a ubytovávám psy do dvaceti kilogramů. Mám na ně tak více času. Snažím se co nejvíce vyhovět přáním klientů. Jednou například přijela paní, která mne poprosila, jestli by nemohl její pražský krysařík spát se mnou v posteli. Zvíře na to bylo jednoduše navyklé,“ uvedla Marta Hroníková.

Pes, kterého chtějí zájemci v hotelu Mikeš ubytovat, musí mít platný očkovací průkaz s očkováním proti vzteklině, paraviroze a psince. „Vždy doporučuji lidem, kteří zde svého mazlíčka ubytují, aby mu tu nechali deku, nebo pelíšek, ve kterém zvířátko spalo minimálně čtrnáct dní. V kotci, který je vytápěný, pak z věci cítí pach domova a neuvěřitelně se tím zklidní,“ podotkla Hroníková.

V případě, že se psi neshodnou při venčení, je i možnost oddělení zahrady. Podle Marty Hroníkové tato situace ještě nenastala. „Psi se chovají úplně jinak, než když jsou doma jako jedináčci. Když je tu více psů, vychází spolu dobře, tomu se někdy diví i samotní majitelé,“ dodala majitelka zvířecího hotelu Mikeš.

Hotel pro psy a kočky Mikeš vznikl v roce 2002. „V té době jsem ztratila zaměstnání a nevěděla, jak dál. Vzpomněla jsem si na to, že můj bývalý kolega ze zaměstnání potřeboval využít službu zvířecího hotelu a musel až do Prahy, protože tady v okolí nic jiného nebylo. O věc jsem se tedy začala intenzivně zabývat,“ sdělila Hroníková. Marta Hroníková tak zrealizovala myšlenku vytvoření zvířecího hotelu.